ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - «Інноваційні методи одержання безвірусного садивного матеріалу деревних рослин в умовах in vitro»

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

«Інноваційні методи одержання безвірусного садивного матеріалу деревних рослин в умовах in vitro»Останні  новини

  20 лютого 2020 року у науково-дослідній лабораторії біотехнології рослин ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» проведено семінар на тему «Інноваційні методи одержання безвірусного садивного матеріалу деревних рослин в умовах in vitro». Серед учасників − студенти ННІ лісового і садово-паркового господарства, які навчаються за магістерськими програмами «Відтворення лісів та лісових меліорацій» та «Декоративне розсадництво».
  Програма семінару передбачала пленарне засідання та практичну частину. Зокрема, учасники семінару ознайомилися із історією, сучасним станом, проблемами, перспективами розвитку та основними напрямами діяльності наукової частини «Боярської ЛДС»
 

  У рамках пленарного засідання прочитано лекцію «Інноваційні біотехнології: сучасний стан та перспективи». Зокрема, висвітлено питання щодо  перспектив біотехнологій, окреслено основні напрями, акцентовано увагу на сучасних методах одержання садивного матеріалу із заданими параметрами якості та одержані «штучного насіння» із соматичних клітин.  Було також висвітлено новітні методики генетичної трансформації рослин CRISPR/CaS9, розглянуто технологію IVG, молекулярне маркування та генетичну паспортизацію.
  Практична частина семінару відбувалася у науково-дослідній лабораторії біотехнології рослин, де студенти ознайомилися зі структурою, напрямами діяльності, оснащенням, матеріально-технічним забезпеченням та продуктами діяльності лабораторії.
 Учасники семінару здійснювали субкультивування деревних і ягідних рослин invitro на гормональні живильні середовища для масового мікроклонального розмноження, зокрема працювали із рослинами-регенерантами берези повислої та суниці садової.
  Також програма семінару передбачала ознайомлення студентів із способами адаптації рослин до умов закритого ґрунту.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Окрім того учасники семінару відвідали ДО «Український лісовий селекційний центр». У рамках заходу студенти заслухали лекцію щодо організації постійної лісонасіннєвої бази, ознайомилися із напрямами діяльності структурних підрозділів та відвідали відділи лісового насінництва і лісопатології.
 
 
 
 
 
21 лютого, 18:08

Читайте також:

Слухачі Укрцентркадриліс ознайомились з роботою Боярської лісової дослідної станції

Особливо цінні науково-виробничі об’єкти кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій ННІ лісового і садово-паркового господарства


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах

FSC® (FSC-C105803)
Всі права захищені © 2013-2020
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS