Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Плесецьке лісництво


Плесецьке лісництво є структурним підрозділом ВП НУБіП України “Боярська ЛДС”. Площа лісництва становить 9846 га, воно розташоване на території Васильківського адміністративного району. Лісові масиви Плесецького лісництва розділені на десять лісових дільниць на чолі з лісничими. Садиба контори Плесецькогокого лісництва, декоративний та лісовий розсадник розташовані в кварталі №245 біля смт. Борова.

Основним типом лісорослинних умов на території лісництва є свіжі субори та судіброви на дерново-слабоопідзолистих ґрунтах. Переважаючою лісоутворюючою породою Плесецького лісництва є сосна звичайна. На заболочених територіях зростають насадження вільхи чорної. Супутніми деревними породами в лісових масивах Плесецького лісництва є: береза звичайна, липа дрібнолиста, клени гостролистий і явір, дуб червоний, акація біла, черешня, черемха, осика тощо.

Територія Плесецького лісництва піддається значному рекреаційному від навантаженню місцевого населення та жителів міста Київ. Підвищеному режиму рекреаційного навантаження сприяє наявність на території лісництва природніх та штучних водойм, місць збирання грибів та ягід. Окремі місця облаштовані місцями відпочинку, столами, накриттями тощо. Найбільше людей в лісі є в періоди травневих пікніків та збору ягід і грибів. Основні види ягід на території лісництва є малина та суниця, види грибів:гриб-зонтик великий, маслюк звичайний, польський гриб, опеньком осіннім. В лісових насадженнях лісництва створено Навчальне науково-дослідне мисливське господарство, де можна зустріти таких лісових звірів, як лось, дикий кабан, косуля, заєць, лис, білка та інші. Із птахів, які мешкають в лісі слід відмітити різні види голубів, сов, дятлів.

До негативних наслідків відпочинку населення в лісових масивах слід віднести надзвичайно велику кількість побутового сміття, яке люди залишають після себе та виникнення лісових пожеж від необережного поводження з вогнем. Для своєчасного виявлення лісових пожеж у лісництві встановлена протипожежна вишка, та організоване патрулювання лісових масивів. У 2017 році станом на початок жовтня на території Плесецького лісництва виявлено та ліквідовано 26 лісових пожеж.

 

Щодо об'єктів природо-заповідного фонду, особливо цінних та наукових лісів на території Плесецького лісництва знаходяться: заказник загальнодержавного значення «Дзвінківський» площею 700 га., створений 28.10.1974 року. Мета створення – охорона та збереження унікальних високопродуктивних соснових насаджень в заплаві р. Ірпінь, що мають важливе науково-виховне значення. Також наявні постійні та тимчасові пробні площі науковців Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України. Плесецьке лісництво постійно співпрацює з науковими підрозділами університету: забезпечує проходження виробничих практик студентами, збір наукового матеріалу під час написання дипломних, кандидатських, докторських робіт, проведення наукових конференцій, демонстрацію наукових об’єктів закладених на території підрозділу.

 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS