Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Лісогосподарська
   При  плануванні та виконанні запроектованих  лісогосподарських заходів, ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» в першу чергу дотримується принципів і критеріїв 
FSC®, які задекларовані на підприємстві, а саме:

-  визнаючи, що метою лісової сертифікації є забезпечення економічно ефективного, екологічно збалансованого і соціально відповідального ведення лісового господарства на основі міжнародних стандартів Лісової Опікунської Ради;

-  дотримуючись норм Законів України „Про охорону навколишнього природного середовища”, „Про тваринний світ”, „Про рослинний світ”, „Про природно-заповідний фонд”, „Про національну екологічну мережу”, міжнародних конвенцій, нормативно-правових актів України з питань ведення лісового господарства та охорони навколишнього природного середовища;

-  керуючись нормами Лісового кодексу України, зокрема статтею 56 «Лісова сертифікація»;

-  визнаючи необхідність збереження біорізноманіття в лісах, середовища існування видів тварин і рослин, які є рідкісними та знаходяться під загрозою знищення, дотримання інтересів працівників лісового господарства і членів їх сімей, місцевих громад, сталого економічного розвитку підприємства і лісових територій.

В 2016 році, забезпечивши високий рівень ведення лісового господарства на основі відповідних міжнародних стандартів на території ВП НУБіП України «Боярська ЛДС», була успішно проведена ресертифікація та продовжено термін сертифікату лісової сертифікації (за міжнародними вимогами FSC®) незалежними міжнародними експертами.

Всі заплановані заходи по лісогосподарській діяльності виконані в повному об’ємі. 

Досягнуті результати є наслідком здійснення заходів по підвищенню ефективності лісогосподарської діяльності. Це максимальна концентрація рубок формування і оздоровлення лісів, оптимізація структури лісової охорони,  раціональний розподіл лісового фонду по площі лісових дільниць, чітке розмежування обов’язків в роботі лісової охорони, оснащення лісозаготівельних бригад новою технікою, удосконалення технологічних процесів, залучення до робіт спеціалізованих суб’єктів господарювання з надання послуг в лісогосподарському виробництві.

В 2016 році лісогосподарська діяльність здійснювалась у відповідності з «Проектом організації і розвитку лісового господарства ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція», базового лісовпорядкування 2007–2017 р.р., виконаного Комплексною експедицією об’єднання «Укрдержліспроект» та матеріалів безперервного лісовпорядкування.

Зміни у лісовому фонді, які стались протягом року, внесені до всіх лісовпорядкувальних матеріалів: таксаційних описів, планшетів, проектувальних відомостей.

Одним з найважливіших завдань ведення лісового господарства є вчасне  і якісне проведення всіх видів рубок. Важливим елементом при організації всіх видів лісосічних робіт є відведення призначених до рубки насаджень (геодезичний обмір площ лісосік, обмір дерев, визначення розряду висот, матеріально грошова оцінка).

В 2016 році для виконання цих робіт в Боярській ЛДС застосовувалися сучасні прилади – дальномір лазерний ,,Bushnell Elite 1500”, електронний висотомір ,,HES”, електронна вилка ,,Digi Tech”. Трудоємкі роботи по виконанню матеріально-грошової оцінки виконувались електронною програмою ,,OCINKA” адаптованою під програму електронної вилки ,,Digi Tech”. 

Інженерно технічними працівниками широко застосовуються: програма DDINTRF.exe (SQL SERVER) (програма для користування реляційною базою даних РБД ТХЛ), а також електронні картографічні матеріали «DRUKMINI» для зручної та ефективної роботи при нанесенні геодезичних знімків на планшет, програма «Лісовпорядник» (база даних таксаційної характеристики та картографічні матеріали) .

Згідно з нормами і вимогами, що викладені в законодавчих та галузевих нормативних актах, якість відведення насаджень до рубок оцінюється на добре.

Головним показником при аналізі використання лісосічного фонду є середня зміна річного запасу на 1 га вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок, у Боярській ЛДС він становить 4,6 м3/га, який свідчить про невиснажливе, планомірне та ефективне  використання лісосічного фонду для регіону Київського Полісся. 

Одним з найважливіших завдань ведення лісового господарства є вчасне  і якісне проведення вибіркових санітарних рубок та суцільних санітарних рубок (за станом).

В цілому негативний санітарний стан насаджень Боярської ЛДС, приводиться до нормального, завдяки невідкладним санітарно-оздоровчим заходам проведеним в поточному році, що дало змогу в важких кліматичних умовах максимально  зберегти  насадження від шкідників та хвороб лісу.

Територія Боярської ЛДС характеризується високим  2 класом пожежної небезпеки що обумовлено значною питомою вагою соснових насаджень 86%, а також значним відвідуванням лісових масивів населенням в весняно-літній період.

Для організації охорони лісів від пожеж в 2016 році видані накази, розроблені та затверджені у встановленому порядку Типові оперативно-мобілізаційні плани по гасінню великих лісових пожеж.

Для оперативного реагування у випадку спалаху лісових пожеж по Боярській ЛДС працює  4 (чотири) лісові пожежні станції першого типу, а саме:

– на центральній садибі ЛДС – пожежна щогла з електронно-оптичним відслідковуванням лісових масивів на випадок спалахів лісових пожеж, на чергуванні перебуває 2 пожежні автомобілі, повністю укомплектовані бойовими пожежними командами та засобами оперативного реагування;

– у Дзвінківському ЛЗК – на чергуванні перебуває 1 пожежний автомобіль повністю укомплектований бойовою пожежною командою та засобами оперативного реагування;

– у Боярському лісництві – пожежна щогла з електронно-оптичним відслідковуванням лісових масивів на випадок спалахів лісових пожеж, на чергуванні перебуває 1 пожежний автомобіль повністю укомплектований бойовою пожежною командою та засобами оперативного реагування;

– у Плесецькому лісництві - пожежна щогла з електронно-оптичним відслідковуванням лісових масивів на випадок спалахів лісових пожеж, на чергуванні перебувалє 2 пожежних автомобілі з повним комплектом бойових пожежних команд та засобів оперативного реагування.

Крім того в кожній лісовій пожежній станції на чергуванні перебуває трактор МТЗ-82 в агрегаті з плугом ПКЛ – 70, для оперативної локалізації  спалаху лісової пожежі.

Адміністрацією Боярської ЛДС проведено: обов’язкове особисте страхування працівників бойових пожежних команд та навчання з питань пожежної безпеки.

Контроль за виконанням правил пожежної безпеки в лісах Боярської ЛДС здійснюється лісовою охороною, шляхом наземного патрулювання лісових масивів.  


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS