Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Лісогосподарська

Лісові масиви ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» розташовані в центральній частині Київської області на території 15 сільських/селищних рад, Боярської міської ради, в межах Фастівського, Обухівського, Бучанського адміністративних районів та Голосіївського району м. Києва на загальній площі 17835,0 га.

Основні характеристики лісового фонду ВП НУБіП України, встановлені під час базового лісовпорядкування 2017 року. За матеріалами лісовпорядкування площа ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» становить 17 835 га, з яких 92,4 % (16161,5 га) – вкриті лісовою рослинністю лісові ділянки.
       У лісовому фонді станції переважають насадження сосни звичайної (Pinus sylvestris L.) – 81,6 %, дуба звичайного (Quercus robur L.) – 13,5 %, вільхи клейкої (Alnus glutinosa (L.) Gaerth.) – 2,0 %, від площі вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок, решту складають граб звичайний (Carpinus betulus L.), береза повисла (Betula pendula Roth.), дуб червоний (Quercus rubra L.) та інші деревні види.

Одним із найважливіших таксаційних показників, яких характеризує структуру деревостанів є вік. У Боярській лісовій дослідній станції переважають середньовікові насадження – 51,3 %, значно меншу площу займають пристиглі – 21,8 %, молодняки – 17,9 %, стиглі та перестиглі – 9,0 %.  
Насадження Боярської лісової дослідної станції високопродуктивні, оскільки частка І і вищих класів бонітету від загальної площі вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок за групами віку становить 85,5 %.Повнота деревостанів є найбільш характерною ознакою насаджень після його форми, складу та віку.
           
 

     Понад 92 % вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок – це свіжі судіброви і субори. Судіброви займають 74,3 % вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок, субори – 24,5 %. На бори та діброви припадає 0,7 та 0,5 % відповідно.Зважаючи на те, що свіжі судібровні та суборові умови є найбільш сприятливими для росту високопродуктивних насаджень сосни звичайної, як головного лісотвірного виду, лісовий фонд підприємства, в основному, представлений насадженнями з фоновою участю сосни звичайної у першому ярусі і домішкою дуба звичайного – в другому. У цілому по підприємству насадження мають склад 9Сз1Дз, середній вік – 74 роки, середній клас бонітету Іа і середню повноту – 0,63.

ВСІ ВИДИ ЛІСОГОСОПОДАРСЬКИХ РОБІТ ТА ЗАХОДІВ ПРОВОДЯТЬСЯ ВІДПОВІДНО ПРОЕКТУ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА ТА МАТЕРІАЛІВ БЕЗПЕРЕРВНОГО ЛІСОВПОРЯДКУВАННЯ. ПРЕДСТАВНИКИ ЗАЦІКАВЛЕНИХ ОСІБ, ТА СТОРІН, ЧИЇ ІНТЕРЕСИ ЗАЧЕПЛЕНІ МОЖУТЬ ДОЛУЧАТИСЯ ДО ПРОЦЕСІВ ВІДВЕДЕННЯ НАСАДЖЕНЬ У РУБКУ.
ПОМІСЯЧНІ ГРАФІКИ ВІДВЕДЕННЯ НАСАДЖЕНЬ У РУБКУ НАВЕДЕНІ НИЖЧЕ.
12 червня 2023 року планується проведення робіт з відведення в рубку окремих дерев, які постраждали від ворожого обстрілу 06.06.2023 р. Дерева, пошкоджені вибухом, несуть загрозу життю і здоров'ю відвідувачів рекреаційної зони - ставків Шкільного і Лісового, які знаходяться у кв.129 вид. 3 Боярського лісництва!
 
Усіх, хто хоче долучитися до робіт відведення, прохання звертатися до начальника відділу лісового господарства Олександра Іванцова (
(04598) 35-149), forest.blds@nubip.edu.ua.

Додаткова інформація:

Звіт з ОВД
Висновок з ОВД
Звіт з післяпроектного моніторингу за 2022 рік
План лісоуправління


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS