ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - Повернення до місць постійного гніздування Чаплі сірої

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Повернення до місць постійного гніздування Чаплі сірої



Останні  новини

  На території лісового фонду Боярського лісництва у 1974 році був створений орнітологічний заказник загальнодержавного значення Жорнівський.
   Завдяки сприятливим ґрунтовим умовам 200-річний корінний лісостан сформований сосною звичайною у першому ярусі та дубом звичайним – у другому.


 



   Чаплі гніздяться, в кронах соснових дерев на висоті 28-33 метри від землі, звідки вони літають на кормові ділянки в заплавних луках річки Ірпінь.
  Ділянка лісового фонду характеризується яружно-балковим рельєфом, хвилястим з помітними перепадами висот.  
   У 2020-2021рр. у колонії нараховується понад 50 гніздових пар. В 2022 році, незважаючи на інтенсивність ворожих обстрілів, чаплі заселились і вивели потомство. Зазначимо, що територія Заказника була обстріляна касетними боєприпасами, які викликали локальні загоряння лісової підстилки. Всі вони були вчасно ліквідовані працівниками лісової охорони.










   На стан 2023р. за колонією чаплі спостерігають, проводять моніторингові дослідження щодо кількості гнізд, точної чисельності колонії та обліку пташенят. Кожного року чапля сіра повертається на території Жорнівського лісництва, і робить це місце унікальним, це біорізноманіття місцевості.
   Для Довідки :заселятися колонії починають з березня. Гніздяться чаплі на високих деревах та чагарниках поблизу води. На одному дереві може бути кілька гнізд (в середньому — 3, але буває і до 20). Батьки висиджують яйця до 26 діб. Перші 20 діб пташенята перебувають під пильним наглядом батьків. Вчиться літати маленькі пернаті починають приблизно за 2 місяці від вилуплення. Одне і те саме гніздо може використовуватися багато разів. 
   За результатом обліку на цій ділянці виявлено 44 види птахів та звірів, 42 із них мають охоронний статус, такі як  вівчарик весняний, яструб великий, жовна чорна тощо. Також рідкісні ссавці як кажан пізній, нічниця водяна, вечірниця руда.
06 квітня 2023, 15:34

Читайте також:

Куди подіти зношені шини?

1 квітня – Міжнародний День птахів!


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS