ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - 9 березня – День народження Тараса Шевченка!

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

9 березня – День народження Тараса Шевченка!



Останні  новини

 А люде виростуть. Умруть
Ще не зачатиє царята…
І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі.


В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю пам’ятає і шанує людство. До славної когорти таких людей належить і Великий Кобзар українського народу – Тарас Григорович Шевченко. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові. «Історія мого життя, – писав поет, – становить частинку історії моєї Батьківщини».
    Народився Тарас Шевченко (1814-1861 рр.) в селі Моринці, що на Черкащині, в сім'ї кріпаків поміщика Павла Енгельгардта. Дуже рано хлопець залишився круглим сиротою. Подальша доля малого Шевченка – аж до викупу його з кріпацтва – була пов'язана з долею П. Енгельгардта та з Петербургом. У Петербурзі Т. Шевченко познайомився з учнем Академії мистецтв Іваном Сошенком, з поетом Євгеном Гребінкою, а згодом – з Карлом Брюлловим і Василем Жуковським, які відіграли в житті Т. Шевченка надзвичайну роль, які викупили його з кріпацтва у 1838 р. за 2500 рублів. Того ж року Т. Шевченка зарахували учнем Академії мистецтв. Навчався він під керівництвом Карла Брюллова. А вже 18 квітня 1840 р. з'явилася перша збірка поезій – «Кобзар» – подія величезного значення не тільки в історії української літератури, а й у самосвідомості українського народу. Всього за життя Шевченко створив 235 поетичних творів: віршів, поем та балад, при цьому деякі з віршів поета мають декілька дуже відмінних один від одного варіантів, кожен з яких вважається окремим твором.


У 40-х р. ХІХ ст. Т. Шевченко відвідував різні куточки України, але вже не як кріпак, а вільна людина. У 1846 р. Т. Шевченко долучився до «Кирило-Мефодіївського братства» – організації, що ставила собі за мету відродити в українців самосвідомість, гідність і визволитись з російського колоніалізму. На початку 50-х р. члени братства зазнали масових арештів. І Т.Г. Шевченко не був виключенням. Його арештували та засудили до служби рядовим в одному з Оренбурзьких корпусів. Також великому митцю заборонили малювати та писати.
    Звільнення Т. Шевченко отримав аж через 10 р., проте йому заборонили проживати на рідній землі. Та не довго прожив Кобзар після заслання, 10 березня 1961 р. його не стало.


Могила Тараса Григоровича Шевченка знаходиться у Каневі на Чернечій горі, на Черкащині. Спочатку на могилі був простий курган з дубовим хрестом, який мав вигляд козацької могили. У липні 1884 р. завдяки зусиллям і коштам В. Тарновського та пожертвуванням на вершині гори було встановлено меморіальний хрест, вилитий з чавуну. Поруч збудували хатину, де організували «Тарасову світлицю», яка стала народним музеєм, присвяченим Тарасу Григоровичу. У 1939 р. було встановлено пам’ятник, який стоїть до наших днів. Автором цього пам’ятника є видатний український майстер Матвій Манізер.
https://nubip.edu.ua/

09 березня 2023, 20:43

Читайте також:

Результати науково-дослідної, господарської та виробничо-фінансової діяльностей Боярської ЛДС за 2022 рік та плани на 2023 рік обговорені на співбесіді ректора

ВАЖЛИВО! Інформування задля запобігання збору, полюванню чи відлову рідкісних та тих, що перебувають під загрозою, видів!


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS