Біотехнологічна дільність ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» (третє практичне заняття)
Останні новини |
3 травня 2018 року завідувач науково-дослідної лабораторії біотехнології рослин Оксана Чорнобров провела третє практичне заняття на тему: «Технологія адаптації деревних мікроклонів in vitro до умов закритого ґрунту» для учнів 7−9 класів Боярського навчально-виховного комплексу «Колегіум – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3» (на першому занятті учні опановували методику приготування живильного середовища, на другому – технологію мікроклонального розмноження деревних рослин in vitro).

Під час заняття гуртківці ознайомилися із завершальним, водночас важливим та за даними багатьох закордонних авторів проблемним етапом мікроклонального розмноження деревних рослин – адаптацією до умов довкілля. Також розглянули анатомічні особливості рослин in vitro; методологічні підходи, які використовують для покращення ефективності адаптації мікроклонів; рівні живлення рослин, вимоги до субстратів, їх класифікацію; способи адаптації, процедуру та етапи.


Після теорії ми приступили до практичного виконання завдання: гуртківці із надзвичайною обережністю, ретельністю і зацікавленістю виймали з культурального лабораторного посуду асептичні оздоровлені деревні рослини-регенеранти із добре сформованою кореневою системою (доречі ними ж вирощені) та висаджували у контейнери в стерильний субстрат. За дотримання усіх умов технологічного регламенту з адаптації деревних мікроклонів тривалість такого процесу становить від 2 до 8 тижнів (залежно від морфофізіологічних та біоекологічних особливостей рослини). Після приживлення оздоровлені рослини плануємо посадити у відкритий ґрунт і створити біоенергетичну плантацію.





03 травня 2018, 23:45
Читайте також:
Біотехнологічна дільність ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» (друге практичне заняття)