ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - Підсумки 2024 року: навчальна робота

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Підсумки 2024 року: навчальна робота



Останні  новини

У складних умовах військової агресії з боку Російської Федерації освітній процес в Університеті, включаючи атестацію здобувачів вищої освіти (бакалаврів і магістрів) та їхнє практичне навчання, відбувався у змішаному форматі – очному та дистанційному. Через відсутність укриття на базі Дзвінківського навчально-науково-виробничого центру практичні заняття організовували у форматі одноденних виїздів. Загалом практичну підготовку пройшли близько 350 студентів ННІ лісового і садово-паркового господарства та факультету землевпорядкування НУБіП України та 50 студентів інших закладів вищої освіти України.

27 лютого 2024 року на базі Дзвінківського ННВЦ відбулося виїзне заняття з дисципліни «Лісові культури» (розділ «Лісове насінництво») для студентів 2 курсу спеціальності 205 «Лісове господарство».У рамках заняття студенти прослухали лекцію на тему: «Способи переробки та зберігання лісонасінної сировини», яка охоплювала питання переробки, очищення, сортування та зберігання насіння хвойних і листяних порід. Значну зацікавленість викликала демонстрація сучасного обладнання для отримання насіння хвойних деревних видів із шишок.




Протягом 18–22 березня 2024 року студенти 3-4 курсів спеціальності «Лісове господарство» брали участь у навчальній практиці з дисципліни «Лісові культури». У межах практики вони виконували роботи з доповнення лісових культур на території Боярського лісництва, охопивши площу близько 6 га. Студенти також здобували навички технічного приймання лісокультурних робіт, інвентаризації насаджень, оцінювання їхньої якості та переведення у категорію земель, вкритих лісовою ролинністю.
22 березня студенти 2 і 3 курсу спеціальності «Лісове господарство» Боярського фахового коледжу НУБіП України брали участь у заходах із доповнення лісових культур. На території кварталу 182, виділу 11.1 (площа 0,7 га) було висаджено сіянці сосни звичайної та дуба звичайного, а в кварталі 150, виділі 3.1 (площа 1 га) доповнено насадження лісових культур.


 

Окрім цього, студенти ННІ лісового і садово-паркового господарства взяли участь у науково-практичному семінарі «Екоадаптаційне відтворення лісів», де вивчали сучасні підходи до підвищення біологічної стійкості лісових екосистем. Семінар, проведений за участю Віктора Мельхіоровича Маурера, став унікальною можливістю для студентів зрозуміти організацію лісових екосистем.
 

12 квітня Боярську ЛДС відвідали студенти Черкаського політехнічного університету. У рамках екскурсії вони ознайомилися з діяльністю підприємства, проявивши інтерес до всіх аспектів лісівництва.

 

Підготовка студентів за спеціальністю 205 «Лісове господарство» залишається ключовим напрямом діяльності Боярської ЛДС. 

 

Наступною дисципліною була «Основи лісоексплуатації». Під час практики студенти набули важливих навичок, включаючи приймання лісосік, складання карт технологічного процесу, виконання підготовчих робіт, валку дерев, очищення їх від гілок, розкряжування хлистів на сортименти, трелювання, сортування та відвантаження лісопродукції. Усі етапи роботи проходили під керівництвом працівників Боярської ЛДС.


Майбутні фахівці лісової галузі також взяли участь в інтенсивному семінарі-тренінгу, організованому спільно з компанією STIHL.

Студенти англомовної групи ОС «Магістр» першого року навчання пройшли практику з дисципліни «Vegetation Fires - Science and Management», рамках якої досліджували роботу лісової пожежної станції Боярської ЛДС та відпрацьовували гасіння умовної лісової пожежі.



Протягом практики студенти ознайомилися з вітчизняними та зарубіжними системами виявлення, моніторингу, прогнозування та ведення пожежної статистики на прикладі автоматизованих систем «Пожежі», «FIRMS» та геопорталу «Ландшафтні пожежі».
У процесі практичних занять з Лісівництва студенти поглибили знання про екологію лісу, вплив світла, трофності ґрунту та інших чинників на ріст і розвиток дерев. Вони вивчали методи лісовідновлення, ознайомилися з різними системами та видами рубок, зокрема головного користування, а також із підходами до формування та оздоровлення лісів. Практичні заняття включали організацію лісогосподарських робіт, заповнення документації та планування завдань, що є важливим елементом ведення сучасного лісового господарства.


Навчальна практика з лісової таксації дала студентам можливість працювати в реальних умовах. Вони здійснювали валку модельних дерев і досліджували приріст, використовуючи сучасне обладнання, таке як TruPulse 360B, Vertex III і HEC. Особливу увагу приділили обробці отриманих даних і дендрохронологічним дослідженням, які дозволили детально вивчити історію росту дерев.



08 серпня 2024 року студенти першого курсу факультету землевпорядкування вирушили на навчальну практику до Дзвінківського навчально-наукового геодезичного полігону та Дзвінківського навчально-науково-виробничого центру. Вони виконували геодезичні вимірювання, обробляли дані, брали участь у конкурсах і перевіряли свої знання на практиці. 



З 2003 року на території лісових масивів Боярської ЛДС тривають археологічні дослідження багатошарового поселення (мезоліт-козацька доба). У серпні студенти університету імені М. Драгоманова під керівництвом Ігоря Готуна досліджували історико-культурну спадщину регіону. Боярська ЛДС активно сприяє таким проєктам, забезпечуючи можливість поєднання археологічних досліджень із природоохоронною діяльністю. 

02 січня, 16:25

Читайте також:

Підсумки 2024 року: науково-дослідна діяльність

З Новим роком !


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS