Міжнародна науково-практична конференція «Цілі сталого розвитку третього тисячоліття: виклики для університетів наук про життя»
Останні новини |
У Національному університеті біоресурсів і природокористування України тривають урочисті заходи з нагоди 120-річчя вишу. Особливою подією стала Міжнародна науково-практична конференція «Цілі сталого розвитку третього тисячоліття: виклики для університетів наук про життя». На конференцію прибули делегації з США, Південної Кореї, Китаю, В’єтнаму, Нігерії, Нідерландів, Кіпру, Німеччини, Франції, Австрії, Чехії, Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Грузії, Молдови, Словаччини, Румунії, Греції, Болгарії, Узбекистану, Казахстану, Туреччини. Участь у ній взяло рекордне число учасників – понад 1100 викладачів, науковців, молодих учених, студентів, громадських діячів, у тому числі і працівники Боярської лісової дослідної станції.




Для працівників станції найбільш близькою за тематикою була доповідь Анатолія Швиденка на тему: «Ліс, науки про життя і системний аналіз: глобальні виклики». Анатолій Швиденко – тепер головний науковий співробітник Міжнародного інституту прикладного системного аналізу (IIASA), м. Лаксенбург (Австрія). У своїй доповіді він порушував глобальні питання, що стосуються усієї планети: голоду і нестачі продовольства, зміни клімату, що безумовно відбиваються на усьому. І парадоксально, що в епоху високих технологій, шаленого розвитку за останні півстоліття людство не стало ані щасливішим, ані краще жити. Тоді що робити і як вберегти планету? На думку доповідача, вирішити проблеми можуть допомогти інтегральні модельні кластери. А взагалі світу потрібні нові спеціалісти. Для цього в університетах треба виховувати критичну масу. Бо тільки вільна людина, вихована в громадському суспільстві, відкритому світові, стане основною рушійною силою прогресу.

24 травня 2018, 23:09
Читайте також: