ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - Інвентаризація та моніторинг лісів: практична складова наближена до виробничих умов

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Інвентаризація та моніторинг лісів: практична складова наближена до виробничих умовОстанні  новини

Дистанційний режим навчання спонукав переглянути акценти у теоретичній частині освітнього процесу і адаптуватися до специфіки змішаного графіку навчання. Однак практичне навчання у повній мірі дозволило реалізувати усі плани і задуми для фінального етапу формування навичок та компетенцій у майбутніх фахівців з лісового господарства.

     Пересічним прикладом стало проведення навчальної практики з дисципліни «Інвентаризація та моніторинг лісів», яка має ключову роль для здобувачів вищої освіти за спеціальністю 205 – Лісове господарство в умовах реалізації національної інвентаризації лісів. Практика проводилася на базі ВП НУБіП «Боярська лісова дослідна станція» з метою набуття навичок зі збору польових даних на пробних площах з інвентаризації та моніторингу лісів, а також для отримання досвіду інвентаризації зелених насаджень на базі університетського кампусу НУБіП України.
     На практиці студенти-магістри виконали весь комплекс робіт від пошуку і закріплення мережі вибіркових ділянок інвентаризації лісів з використанням приладів геопозиціювання в лісових умовах до картографування всіх дерев на пробних площах та вимірювання їхніх таксаційних показників.

     Відповідно до програми практики майбутні магістри набули навички використання програмного забезпечення Field-Map для картографування та збору інформації, а також застосування спеціальних лісотаксаційних вимірювальних приладів (мірних вилок, висотомірів, повнотомірів, мірних стрічок), а також безпілотних літальних апаратів для створення ортофотоплану та цифрової моделі висоти крон.

  

 

     Важливою особливістю практики було виконання поставлених навчальних завдань на прикладі дослідної мережі інвентаризаційних кругових пробних площ у лісовому фонді дослідної станції з використанням сучасного вимірювального обладнання для наземних робіт та дистанційного зондування. Методичне забезпечення, організація і технічне забезпечення максимально наблизили навчальну практику до виробничих умов, забезпечили контроль якості навчання та апробацію результатів досліджень.

Андрій Білоус,
завідувач кафедри таксації лісу та лісового менеджменту
https://nubip.edu.ua/node/94745
 

29 червня, 17:35

Читайте також:

Лісова таксація: навчальна практика – 202

Майбутні екологи приступили до навчальної практики в Боярській лісодослідній станції


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS