ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - Виїзд викладачів кафедри лісівництва на дослідні об’єкти в лісах Боярської ЛДС

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Виїзд викладачів кафедри лісівництва на дослідні об’єкти в лісах Боярської ЛДСОстанні  новини

Співробітники кафедри лісівництва НУБіП України, спільно із співробітниками Боярської лісової дослідної станції відвідали експериментальні об’єкти із використання природного поновлення для лісовідновлення.
Враховуючи сучасні виклики лісовому господарству, такі як зміни клімату та зниження стійкості лісів до пошкодження шкідниками та ураження хворобами, лісівники нашої країни повинні постійно адаптовуватися до нових умов. Так, досвід розвинутих країн світу вказує на переваги ведення лісового господарства методами наближеного до природи лісівництва. Враховуючи це, лісівники Боярської ЛДС, спільно із науковцями із кафедри лісівництва НУБіП України, апробовують можливості проведення складних, несуцільних способів рубок головного користування та використання потенціалу природного поновлення.
Для дослідження було підібрано ділянки із наявністю природного поновлення або без наявності природного поновлення, але із перспективою його появи у майбутньому. На ділянках було проведено заходи сприяння природному поновленню – часткова культивація дисковою бороною (у місцях де немає природного поновлення), та поодиноке шпигування жолудями дуба. Дослідженням передбачалося, що 2019 рік буде насіннєвим роком у соснових насадженнях дослідної станції, тому дискування поверхні ґрунту проводилося восени 2019 року. Всього було закладено 6 експериментальних ділянок. За першими результатами роботи було виявлено, що дійсно 2019 рік був насіннєвим, і це добре відобразилося на появі молодих сходів сосни (див. фото).

Також проросли молоді дубові паростки, які були створені шпигуванням жолудя. На даному етапі експеримент можна вважати успішним, проте ще потрібно докласти чимало зусиль, щоб зберегти молоде покоління лісу, зокрема від заглушення трав’яною рослинністю. Кінцевою метою дослідження є формування повноцінного лісового насадження із природного поновлення.
За матеріалами
Олександра Сошенського,
доцента кафедри лісівництва НУБіП України 
https://nubip.edu.ua/node/78408
23 червня 2020, 09:00

Читайте також:

Біотехнологічна онлайн-лекція для слухачів «Укрцентркадриліс»

5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS