ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - Учасники Міжнародної науково-практичної конференції «Відтворення лісів та лісова меліорація в Україні» ознайомились з історією та сучасним значенням лісокультурної спадщини Боярської ЛДС

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Учасники Міжнародної науково-практичної конференції «Відтворення лісів та лісова меліорація в Україні» ознайомились з історією та сучасним значенням лісокультурної спадщини Боярської ЛДС



Останні  новини

8 листопада 2019 року учасники Міжнародної науково-практичної конференції «Відтворення лісів та лісова меліорація в Україні: витоки, сучасний стан, виклики сьогодення та перспективи в умовах антропоцену» завітали до Боярської лісової дослідної станції. Розвиток кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій, яка нині святкує своє 100-річчя, нерозривно пов’язаний з історією наукового-дослідного становлення ВП НУБіП України «Боярська ЛДС». Особливу активну участь у проведенні науково-дослідних робіт лісокультурного спрямування приймали Б.Й. Логгінов, М.І. Гордієнко, М.І. Ониськів, П.Г. Кальной та ін.
Ведення лісового господарства та лісокультурні роботи у Боярській ЛДС характеризуються своїми специфічними особливостями, значною мірою використовуються з навчальною метою та мають дослідний характер. Цим пояснюється наявність у лісовому фонді станції дослідно-виробничих культур. Значні площі таких насаджень були закладені не лише з широким розвитком лісокультурної справи, але й з метою поліпшення підготовки студентів ННІ лісового і садово-паркового господарства. Вагоме значення також мало залучення до науково-дослідної роботи спеціалістів станції з допомогою спеціальних кафедр інституту.
Неоціненну наукову спадщину на теренах ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» залишили такі відомі науковці-лісівники, як Є. П. Вотчал, Д. І. Товстоліс, З. С. Голов’янко, А. П. Тольський, І. О. Яхонтов, Р. Т. Кравченко, В. Е. Шмідт, М. М. Ягниченко, П. Г. Кальной, Б. Й. Логгінов, Д. Д. Лавриненко, М. І. Гордієнко, М. І. Ониськів, М. В. Юр та багато інших, що склало міцний фундамент для сучасної лісівничої науки.
За більш ніж 120-річний період на сучасній території ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» було закладено близько двох тисяч науково-виробничих об’єктів, що являють величезний суцільний науково-виробничий об’єкт експериментів з метою вивчення найбільш актуальних питань лісогосподарського виробництва.
До основних наукових об’єктів кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій належать:
- еколого-географічні культури сосни звичайної першого покоління, Плесецьке лісництво;
- еколого-географічні культури сосни звичайної другого покоління, Плесецьке лісництво;
- родинна плантація сосни звичайної з плюсових дерев Боярської ЛДС, Плесецьке лісництво;
- культури сосни звичайної різної початкової густоти, Боярське лісництво;
- культури сосни звичайної з різними способами підготовки зрубів, Плесецьке лісництво;
- природне поновлення сосни звичайної в умовах свіжої судіброви, Плесецьке лісництво;
- енергетичні плантації тополь і верб, Боярське лісництво;
- плантація 5 клонів тополі, що створена 3-річними саджанцями, Боярське лісництво;
- полішахові лісові культури в умовах свіжого субору, Плесецьке лісництво;
- полішахові лісові культури в умовах свіжої судіброви, Плесецьке лісництво;
- культури з модриною в умовах свіжої судіброви, Плесецьке лісництво;
- соснове насадження на ділянках із проведеними заходами збереження лісового середовища, Плесецьке лісництво.
Співпраця науковців кафедри та працівників Боярської лісової дослідної станції ґрунтується на 100-річному досвіді, має неоціненне значення та дуже великі плани щодо перспектив використання. На найближчу перспективу передбачається проведення ряду заходів лісокультурного спрямування: закладання ще кількох об'єктів із використання сучасних підходів (адаптаційного і трансформаційного) до відтворення лісових насаджень; збільшення інтенсивності використання об'єктів кафедри у навчально-науковій роботі студентів (для виконання кваліфікаційних робіт, проведення науково-практичних семінарів тощо); забезпечення постійного моніторингу та проведення регулярних досліджень найцінніших об’єктів.
 
10 листопада 2019, 16:17

Читайте також:

До Боярської лісової дослідної станції завітали учні Плесецької школи

Еколого-просвітницька діяльність ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція»


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS