ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - У Боярській лісовій дослідній станції проводяться роботи щодо виділення особливо цінних для збереження лісів

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

У Боярській лісовій дослідній станції проводяться роботи щодо виділення особливо цінних для збереження лісів



Останні  новини

Лісові екосистеми, маючи вагому екологічну і соціально-економічну цінність, є одними із найважливіших складових навколишнього природного середовища. Зокрема ліси виконують водорегулюючу, ґрунтозахисну, кліматоутворюючу роль, є місцями поширення унікальних фітоценозів та представників раритетної флори і фауни.
Саме лісові масиви, що є оселищами раритетних представників флори і фауни, містять уразливі та/або унікальні біотопи, мають особливо важливе екологічне та/або соціальне значення на місцевому, регіональному й загальнодержавному рівнях, виділяються як особливо цінні для збереження ліси (ОЦЗЛ). Дослідження, які пов’язані з виділенням ОЦЗЛ відповідно до категорій FSC® проводяться з врахуванням міжнародних вимог та національних нормативно-правових актів стосовно охорони рослинного світу та навколишнього природного середовища.
Нині у Боярській лісовій дослідній станції виділено понад 2,5 тис. га лісів, які відносяться до різних категорій ОЦЗЛ. Працівниками ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» спільно із зацікавленими сторонами проводиться моніторинг попередньо виділених та виявлення нових особливо-цінних для збереження лісових ділянок.
На обстежених ділянках проведено опис рослинного угруповання, з’ясовано, що вони представляють біотоп Д2.2.2 Ацидофільні свіжі та вологі ліси сосни звичайної, зі значним запасами цінних лікарських і харчових рослин – чорниці (Vaccinium myrtillus L.), брусниці (Vaccinium vitis-idaea L.), ожини сизої (Rubus caesius L.), є місцезростанням раритетних видів рослин –плауна колючого (Lycopodium annotinum L.), занесеного до Червоної книги України (2009), плауна булавовидного (Lycopodium clavatum L.) – регіонально рідкісної рослини у Київській області. Таким чином, обстежені ділянки лісу відносяться до категорій ОЦЗЛ 1 (лісові території, на яких виявлено осередки біорізноманіття важливі на глобальному, національному або регіональному рівнях) та 5 (лісові території, що є визначальними для задоволення основних потреб місцевих громад). Найближчим часом планується провести огляд й інших територій, які пропонуються до виділення. Однак детальні ботанічні дослідження можливо буде провести у період активної вегетації 2020 року.
 
31 жовтня 2019, 11:30

Читайте також:

У селі Княжичі активісти з лісівниками озеленили «Сквер Героїв»

Керівники учнівських лісництв з різних куточків України завітали до Боярської лісової дослідної станції


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS