ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - 22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття



Останні  новини

  Міжнародний день біологічного різноманіття відзначається щороку 22 травня. саме цього дня 1992 року в найробі (кенія) на конференції з проблем усиновлення було представлено фінальний текст угоди про створення Конвенції з біологічного різноманіття. Дана Конвенція являє собою міжнародну угоду, покликану сприяти збереженню та раціональному використанню запасів біорізноманіття та його вигод на справедливій і рівноправній основі. Основний метою Конвенції є збереження біологічного різноманіття на генетичному, видовому, екосистемному рівнях.
Що таке біорізноманіття?
Біорізноманіття, тобто біологічне різноманіття – це досить складна тема, що зачіпає багато аспектів біологічної мінливості. У загальному вжитку слово «біорізноманіття» часто використовують для опису сукупності біологічних видів, що мешкають на певній території. Якщо розглянути цю територію в її найбільшому варіанті (тобто весь світ), біорізноманіття можна охарактеризувати як «життя на планеті». Однак науковці використовують ширше визначення терміну «біорізноманіття», що охоплює не лише живі організми та складні форми їх взаємодії, але й форми взаємодії з абіотичними (неживими) факторами довкілля. Таким чином біорізноманіття – це різноманітність виявів життя на Землі на всіх рівнях – від генів до екосистем, а також екологічні й еволюційні процеси, що його підтримують.
Людина багато в чому залежить від біорізноманіття – як у задоволенні основних потреб у харчах і ліках, так і у збагаченні свого життя в культурному чи духовному сенсі. Проте в неспинному світі технологій люди часто забувають, наскільки важливим є біорізноманіття для їхнього щоденного життя, і не усвідомлюють наслідки його втрати. 
Цьогорічна тема Дня біологічного різноманіття – «Наше біорізноманіття, наша їжа, наше здоров’я» – зосереджена на біорізноманітті як фундаменті нашого харчування та здоров'я, а також ключовому каталізаторі для трансформації харчових систем та поліпшення здоров'я людей. Тема спрямована на використання знань і поширення обізнаності про залежність наших продовольчих систем, харчування та здоров'я від біорізноманіття та здорових екосистем. Тема також відзначає різноманітність, яку надають наші природні системи для людського існування та благополуччя на Землі, одночасно сприяючи іншим цілям сталого розвитку, включаючи пом'якшення зміни клімату та адаптацію, відновлення екосистем, більш чисту воду та нульовий голод.
22 травня 2019, 14:49

Читайте також:

Навчальна практика з ботаніки – польова школа для майбутніх лісівників

Весняне таборування Київського осередку національної скаутської організації України «Пласт»


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS