ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - Наукова лісокультурна спадщина Боярської ЛДС у полі зору магістрів ННІ Лісового і садово-паркового господарства НУБіП України

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Наукова лісокультурна спадщина Боярської ЛДС у полі зору магістрів ННІ Лісового і садово-паркового господарства НУБіП України



Останні  новини

Наприкінці квітня 2019 р. на базі ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» відбувся виїзний науково-практичний семінар за участі студентів магістратури і гуртківців НСГ, викладачів кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій, науковців і виробничників станції на тему: «Еколого-географічні культури сосни звичайної та їх сучасне значення в контексті глобального потепління клімату».
Семінар відкрили старший лісничий Плесецького лісництва В.В. Білека, який сердечно привітав учасників семінару на теренах лісництва та зав. кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій В.М. Маурер, який у своєму вступному слові окреслив програму навчально-наукового заходу і детально зупинився на меті та історії створення унікального лісокультурного об’єкту, відзначивши непересічну роль ініціатора закладання еколого-географічних культур професора Прокопа Григоровича Кального і велику роботу виконану спільними зусиллями науковців станції О.Г. Жук, М..І. Ониськіва та викладачів кафедри лісових культур. Проф. В.М. Маурер наголосив, що унікальність наукового об’єкту полягає у тому, що він представляє насіннєве потомство сосни звичайної з насіння, зібраного з природних насаджень різних регіонів, які зростають в умовах свіжого субору і характеризують 10 регіональних кліматипа, з яких 8 українських та по одному з Білорусії і Росії.
Після ознайомлення з об’єктом у натурі учасники семінару, відповідно до програми, приступили до дослідження еколого-географічних культур, створених в умовах свіжого субору на розкорчованому зрубі в 1982 р. У процесі вивчення особливостей росту, представлених в культурах кліматипів, студентами гуртківцями було заміряно діаметри і висоти дерев сосни звичайної кожного варіанту та описано їх лісівничі особливості.
Неабиякий інтерес учасники семінару, в контексті глобального потепління клімату, проявили до стійкості сосни звичайної різних кліматипів сосни звичайної в умовах свіжого субору Боярської ЛДС.
Проведені дослідження дозволили майбутнім магістрам зробити попередній висновок про те, що в місцевих умовах кращим ростом і більшою збереженістю вирізнялися кліматипи сосни звичайної з Східного Полісся та південних регіонів. Отримані результати свідчать про доцільність у Київському Поліссі з метою підвищення стійкості сосняків та унеможливлення їх всихання в майбутньому, замість місцевого насіннєвого матеріалу, використовувати для відтворення сосняків насіння природних насаджень з більш східних і південніших кліматипів.
Згідно програми семінару учасники відвідали ділянку з успішним природним поновленням сосни звичайної в умовах свіжої судіброви, провели його рекогносцирувальне обстеження з оцінкою успішності та описом характерних особливостей. Жвава, фахова дискусія між учасниками семінару розгорнулася щодо переваг і можливих недоліків природного лісовідновлення сосняків та його значення з позиції підвищення стійкості сосняків та унеможливлення їх деградації у майбутньому. Дуже доречним, у цьому контексті, було ознайомлення з природним, корінним для умов свіжого сугруду, сосново-дубовим деревостаном, огляд якого допоміг учасникам семінару розставити усі крапки та дати відповіді на питання щодо переваг і недоліків природного поновлення і важливості запровадження екоадаптаційного підходу до відтворення лісів.
Проведені дослідження та побачені об’єкти лісокультурної наукової спадщини, їх сучасний стан дозволили не тільки закріпити теоретичні знання, які ми отримали під час вивчення дисципліни «Екоадаптаційне відтворення лісів», а і на реальних об’єктах переконатися у правильності такого підходу до відтворення лісів і доцільності широкого впровадження його в практику ведення лісового господарства підприємств галузі. Впроваджувати нові підходи нам, майбутнім випускникам. Саме такі семінари додають нам впевненості, без якої важко крокувати у ногу з часом.
Більш детальна інформація про роботу кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій розміщена за посиланням: https://nubip.edu.ua/node/1160.
 
13 травня 2019, 07:02

Читайте також:

У Боярській ЛДС запрацював цех з виробництва обрізних пиломатеріалів

Науково-організаційна діяльність лісівників Боярської ЛДС крізь роки! (Частина І)


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS