ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - Інформація для громадськості та зацікавлених сторін.

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Інформація для громадськості та зацікавлених сторін.



Останні  новини

 Основна діяльність ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» спрямована на:

- якісне проведення навчально-виробничих практик студентів НУБіП України;

- науково-дослідну роботу;

- охорону та захист лісу, збереження територіальної цілісності;

- виконання запроектованих лісогосподарських заходів, які забезпечують  підвищення стійкості насаджень та продуктивності деревостанів;

- збереження біорізноманіття лісів;

- оздоровлення та посилення захисних, санітарно-гігієнічних функцій лісів;

- стале використання лісових ресурсів.

Стурбованість суспільства погіршенням екологічного стану навколишнього природного середовища зумовила пошук і розвиток різноманітних інструментів екологічної політики. Одним із таких інструментів є лісова сертифікація. Вона полягає у формуванні системи оцінки відповідності ведення лісового господарства низці екологічних, соціальних, економічних та інших вимог.

ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» задекларувала дотримання 10 принципів і 56 критеріїв Лісової Опікунської Ради визначаючи, що метою лісової сертифікації є забезпечення екологічно збалансованого, економічно ефективного і соціально відповідального ведення лісового господарства на основі міжнародних стандартів Лісової Опікунської Ради. Підтвердженням цього є отриманий в 2012 році SERTIFICATE FC-FM/COC-804092 complies with FSC reguirements.

Сертифікація лісоуправління ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» проводиться акредитованими на міжнародному рівні організаціями.  

Аудит, мета якого – перевірка діяльності підприємства на відповідність вимог міжнародного стандарту FSC, проводиться щорічно у ВП НУБіП України «Боярська ЛДС».

 ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» взяла на себе зобов’язання дотримуватись всіх принципів і критеріїв FSC, виконання яких забезпечить збереження і сталий розвиток лісів Київщини.

Проведення «піар акції», так званих громадських організацій, з перекручуванням фактів щодо «незадовільного ведення лісового господарства підприємством», не вплине на діяльність  ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» в частині забезпечення екологічно збалансованого, економічно ефективного і соціально відповідального ведення лісового господарства на основі вимог національного законодавства та міжнародних стандартів Лісової Опікунської Ради.

З метою розробки стратегії ефективної роботи та вирішення конфліктних ситуації, пропонується на розгляд «Порядок проведення консультаційних процедур із зацікавленими сторонами та взаємодії з місцевими громадами з питань ведення лісового господарства ВП НУБіП України «Боярська ЛДС»».



ПОРЯДОК

ПРОВЕДЕННЯ КОНСУЛЬТАЦІЙНИХ ПРОЦЕДУР ІЗ ЗАЦІКАВЛЕНИМИ СТОРОНАМИ ТА ВЗАЄМОДІЇ З МІСЦЕВИМИ ГРОМАДАМИ З ПИТАНЬ ВЕДЕННЯ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА ВП НУБіП УКРАЇНИ «БОЯРСЬКА ЛДС»

 

м. Боярка                                                                                         «____»_______20__ року

 

Цей Порядок визначає порядок проведення консультації з зацікавленими сторонами та взаємодії з місцевими громадами з питань ведення лісового господарства Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Боярської лісової дослідної станції» (далі – ВП НУБіП України «Боярська ЛДС»).

 

1. Визначення термінів

1.1. Для цілей виконання даного Положення, використовуються наступні терміни:

зацікавлені сторони - територіальні громади, громадські організації, наукові й освітні заклади, органи державної влади, юридичні та фізичні особи, фізичні особи-підприємці, які схвильовані використанням лісових ресурсів, організацією та веденням лісового господарства в межах певної адміністративної одиниці та в цілому.

консультації з зацікавленими сторонами – участь зацікавлених сторін у вигляді прямого обміну інформацією, ідеями, думками і порадами для ознайомлення з точкою зору іншої сторони та оптимального подальшого спрямування курсу дій з питань ведення лісового господарства ВП НУБіП України «Боярська ЛДС».

 

2. Форми проведення консультацій з зацікавленими сторонами

2.1. Основними формами консультаційних процедур із зацікавленою громадськістю є:

•      вивчення громадської думки через узагальнення звернень, зауважень та пропозицій, отриманих від громадян, установ, підприємств, організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування;

•      інформування наукових і освітніх закладів, громадських організацій, споживачів продукції, фізичних і юридичних осіб, які мають потенційний інтерес до лісових ресурсів і ведення лісового господарства в ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» через цільову розсилку засобами електронного зв’язку (електронна пошта vp_nau_blds@ukr.net) та через розміщення інформації на веб-сайті ВП НУБіП України «Боярська ЛДС».

•      публічні громадські обговорення шляхом проведення круглих столів і зустрічей з зацікавленими сторонами.

•      розміщенні інформації у засобах масової інформації, радію, телебаченні;

•      проведення виступів на засіданнях органів місцевого самоврядування, тощо.

 

3. Питання, щодо ведення лісового господарства, які потребують проведення консультаційних процедур із зацікавленими сторонами і місцевими громадами

3.1.      Питаннями до вирішення, яких мають залучатися зацікавлені особи є:

•      виділення репрезентативних ділянок лісових екосистем;

•      виділення окремих категорій особливо цінних для збереження лісів, визначення та проведення господарських заходів на них;

•      випас громадської худоби в лісах та на землях лісогосподарського призначення;

•      доступ місцевих жителів та малого бізнесу до використання лісових ресурсів;

•      відведення лісосік, а також застосування системи, виду рубок та технологічних процесів лісозаготівель у лісах, які межують з населеними пунктами;

•      інші питання, які безпосередньо впливають на соціальні наслідки господарської діяльності, та питання, при вирішенні яких можливий конфлікт інтересів.

 

4. Порядок проведення консультацій з зацікавленими сторонами

4.1.  Встановлення зацікавлених сторін.

До початку проведення консультацій із зацікавленими сторонами та визначення основних питань до розгляду з діяльності ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» визначає коло зацікавлених сторін шляхом:

•   включення до переліку територіальних громад, які входять у зону діяльності Боярської ЛДС;

•   включення до переліку зацікавлених сторін, осіб з якими здійснюється постійна взаємодія з відповідного питання;

•   включення до переліку зацікавлених сторін, осіб за результатом узагальнення отриманих звернень та повідомлень.

Зацікавлені сторони, зазначені у пункту 1.1. та які висловили бажання брати участь у проведенні консультацій, включаються до загального переліку зацікавлених сторін.

4.2. Проведення консультацій з зацікавленими сторонами

Консультаційні процедури з зацікавленими сторонами відбуваються, як правило, у формі публічних громадських обговорень шляхом проведення нарад, зустрічей і круглих столів.

З питань, визначених у пункті 3.1. представники органів місцевого самоврядування запрошуються на наради, зустрічі, які проводяться підприємством.

Проведення зустрічі фіксується протоколом, до якого вносяться зауваження, пропозиції та побажання представників місцевих громад, прийняті рішення.

4.3. Повідомлення зацікавлених сторін про прийняті рішення.

За результатами прийнятих рішень з питань, шо визначені у пункті 3.1., представники зацікавлених сторін, які виявили бажання приймати участь в обговоренні питання, мають бути поінформовані в прийнятний для них спосіб (розміщення інформації на сайті чи письмово).

На письмове прохання зацікавленої сторони їй надається копія протоколу наради/зустрічі/круглого столу.

4.4.      ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» має здійснювати консультації із зацікавленими сторонами на постійній і систематичній основі у формі, визначеній у п.2 даного Положення.

4.5. Обговорення питань, щодо порядку проведення консультацій між ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» та зацікавленими сторонами ведуться письмово, шляхом листування поштовими засобами зв’язку, або за погодженням сторін направленням листів на електронну адресу, визначену сторонами.

 

5.         Порядок розгляду пропозицій

5.1.      Зацікавлені сторони, можуть пропонувати на розгляд  ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» пропозиції з питань передбачених цим Порядком.

5.2.      Пропозиції можуть надаватися шляхом подачі відповідної заяви до Комісії з вирішення спорів з місцевими громадами.

5.3.      Комісія з вирішення спорів з місцевими громадами складається з п’яти осіб (головний лісничий, начальник лісогосподарського відділу, заступник директора з виробництва, заступник директора з наукової роботи, голова профспілкового комітету).

5.4.      Комісія має протягом двох тижнів розглянути скаргу та винести своє рішення.

5.5.      На основі рішення комісії директор ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» видає розпорядження щодо вирішення спору.

 

15 лютого 2016, 17:08

Читайте також:

ПРИВІТАЛИ З 50 РІЧЧЯМ ПРОВІДНОГО ІНЖЕНЕРА З ЛІСОКОРИСТУВАННЯ ТА ЛІСОВІДНОВЛЕННЯ

ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМА FSC-ЗАЯВ


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS