ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - «FORESTRY QUEST» зібрав у Дзвінківському ННВЦ 9 команд студентів-лісівників зі всієї України

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

«FORESTRY QUEST» зібрав у Дзвінківському ННВЦ 9 команд студентів-лісівників зі всієї УкраїниОстанні  новини

На базі НУБІП України та ВП НУБІП України «Боярська лісова дослідна станція» 25-27 жовтня 2018 р. відбулися Всеукраїнські інтелектуально-спортивні змагання професійного спрямування «FORESTRY QUEST» серед студентів коледжів та університетів, що навчаються за спеціальністю «Лісове господарство».
У змаганнях прийняли участь 9 команд із усієї  України – «3+1»   (Житомирський національний  агроекологічний університет», «Лісова братія» (Уманський національний університет садівництва, «Тигри», «Злюки бобри», «Команда тверезих людей (КТЛ)» (НУБІП України), «Lubny Foresters» (Лубенський лісотехнічний коледж), «Шацьк-Ліс» (Шацький лісовий коледж ім.В.В.Сулька), «БУКОВИНА» (Сторожинецький лісовий коледж), «Лісовики» (ВП НУБіП України Боярський коледж екології і природних ресурсів). 

 
 
Метою даного заходу було підвищення якості підготовки фахівців лісового господарства та активізація участі студентів у громадській і навчально-науковій діяльності, а також профорієнтаційна робота, саме тому розпочалися змагання у день відкритих дверей для випускників коледжів.
Головним організатором «Forestry Quest» є СНГ «Київська асоціація студентів-лісівників» кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій, а втілювати ідею проведення заходу в життя допомогли керівництво ННІ лісового і садово-паркового господарства, Боярської ЛДС, Національного представництва FSC в Україні та ТОВ «Андреас Штіль» в Україні, за що висловлюємо щиру вдячність.
В рамках програми була проведена екскурсія до науково-виробничих об’єктів Боярської лісової дослідної станції – передовика у впровадженні сучасних технологій для лісового господарства.
І вже на базі ННВЦ Дзвінківський, де розмістилися учасники, відбулася  презентація команд-учасників «Forestry Quest» та жеребкування порядку старту. Варто відзначити яскраві, театралізовані й неординарні презентації від Лубенського ЛТК та Щацького ЛК.
На офіційне відкриття змагань «Forestry Quest» завітав начальник наукової частини Боярської ЛДС Олександр Мельник, який привітав найкращих українських  студентів-лісівників у стінах центру, а також надав історичну фото-довідку про становлення й розбудову ННВЦ Дзвінківський – від перших дерев'яних бараків до сучасного високотехнологічного плацдарму для проведення навчальних практик та всеукраїнських і міжнародних заходів.
Не дивлячись на осінню прохолоду, майстер-клас від компанії Stihl розігрів учасників перед початком конкурсної частини «Forestry Quest». Представниками компанії було надано цікаву і корисну інформацію та можливість власноруч випробувати новинки лісогосподарської техніки.
І вже після цього розпочалася затята боротьба за лісівничу першість. Тож, перший  етап «Forestry Quest» полягав у двох конкурсах, один з яких «Заміна ланцюга бензомоторної пили», а інший – «Розкряжування колоди механізовано». Учасники показали свої вміння, спритність і точність виконання конкурсних завдань. Переможцями конкурсу «Заміна ланцюга бензомоторної пили» стали: І місце – Микола Терлибовка (Сторожинецький ЛК ), ІІ місце – Максим Бур’янчук (ЖНАЕУ), ІІІ місце – Ростислав Лахович (НУБІП України). У конкурсі «Розкряжування колоди» перемогли: І місце – Василь Мартиненко (ЖНАЕУ), ІІ місце – Віталій Клименко (УНУС), ІІІ місце – Руслан Буряк (НУБІП України)
Другий етап «Forestry Quest» був найвиснажливішим, адже учасникам довелося подолати маршрут протяжність понад 7 км та визначити понад 50 зразків. Для цього знадобилася неабияка фізична підготовка та знання із профільних дисциплін – ботаніки, дендрології, біології лісових звірів і птахів, лісовготоварознавства, фітопатології та ентомології, а також навики з лісової таксації. Найспритнішою та найбільш обізнаною виявилася команда «Тигри» із НУБІП України, яким знадобилося всього 1 година 24 хвилини на подолання всього маршруту та найбільшу кількість правильних відповідей.
Третій  етап «Forestry Quest» – це таксація лісового насадження. Найбільш здібними виявилися команди «Lubny Foresters» із Лубенського ЛТК (І місце), «Команда тверезих людей» із НУБІП України (ІІ місце) та «БУКОВИНА» із Сторожинецього ЛК (ІІІ місце).
В той час поки учасники очікували результатів, а журі напружено працювало, на змагання завітав професор кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій Віктор Маурер, який привітав майбутніх фахівців лісової галузі і звернув їхню увагу на важливість правильних і лісівничих підходів до відтворення лісів в Україні. 
Також співробітники Національного представництва FSC в Україні на чолі із Павлом Кравцем провели цікаву і пізнавальну вікторину для всіх бажаючих. За сумою набраних балів у вікторині перемогли команди НУБІП України «Злюки бобри» та «Тигри».
Приємним сюрпризом від Боярської ЛДС став фотоконкурс, за результатами якого переможцями стали Руслан Буряк та Наталія Самусік, які отримали цікаві і пам’ятні призи за неординарне спільне фото. 
Боротьба за першість серед студентів-лісівників із усієї України була дуже напруженою, а бали за кожен етап вносили свої корективи і до останньої хвилини важко з упевненістю було сказати, хто ж чемпіон 2018 року. Тож у загальному підсумку найкращі результат показали команди-призери: «Lubny foresters» (Лубенський ЛЛТК) – І місце, «Тигри»  у складі Крістіни Тосунової, Олександра Горицького, Ігоря Міщенка та Ярослава Федчика (НУБІП України) – ІІ місце, «БУКОВИНА» (Сторожинецький ЛК) – ІІІ місце.  Вітаємо переможців та бажаємо успіхів у подальшій підготовці як висококваліфікованих фахівців лісового господарства! 
 
31 жовтня 2018, 09:34

Читайте також:

Екологічна просвіта як один із пріоритетних напрямів діяльності працівників Боярської лісової дослідної станції

Сьогодення і майбутнє лісу – погляд науковців


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах

FSC® (FSC-C105803)
Всі права захищені © 2013-2019
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS