ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - Сьогодення і майбутнє лісу – погляд науковців

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Сьогодення і майбутнє лісу – погляд науковців



Останні  новини

У ННІ лісового і садово-паркового господарства відбулась міжнародна науково-практична конференція «Соціальні й екологічні виклики лісам і лісовому менеджменту та їх подолання», яка була організована Національним університетом біоресурсів і природокористування України, Національним представництвом FSC в Україні, Державним агентством лісових ресурсів України, Національним лісотехнічним університетом України, Товариством лісівників України за підтримки Німецько-українського агрополітичного діалогу, яка була присвячена актуальним питанням функціонування та розвитку лісової галузі України.


Пленарне засідання урочисто розпочав ректор НУБіП України проф. Станіслав Ніколаєнко з вітальними словами до учасників та гостей конференції. До вітальних слів долучилися директор ННІ лісового і садово-паркового господарства проф. Петро Лакида, заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар, докт. Маріон Карман та знаний у всьому світі проф. Анатолій Швиденко, які побажали учасникам конференції результативної роботи.


Також Станіслав Ніколаєнко привітав заступника голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимира Бондара із ювілеєм.





На конференції було представлено 26 усних доповідей, присвячених оцінці стану лісів і лісового господарства, інституційним та економічним механізмам трансформації лісового господарства до адаптаційного лісового менеджменту.
     Головуючим пленарного засідання був проф. Анатолій Швиденко, а секційних – проф. Сергій Зібцев та доц. Павло Кравець.
 



У роботі взяли участь провідні вчені науково-дослідних інститутів і вищих навчальних закладів лісівничого профілю з Австрії, Білорусі, Італії, Китаю, Німеччини, Румунії, України, керівники і провідні спеціалісти лісової галузі, представники неурядових організацій та лісогосподарських підприємств.




Учасники конференції відзначали, що зміни клімату спричиняють глобальні виклики лісам і лісовому господарству. Вони проявляються у виникненні катастрофічних природних явищ, зокрема, зростанні кількості великих неконтрольованих лісових пожеж, зменшенні біологічної стійкості лісів і як наслідок масової загибелі лісових насаджень. В країнах перехідної економіки, зокрема Україні, ситуація ускладнюється тривалим процесом трансформації на фоні загострення соціально-економічних проблем.
Слід зауважити, що процес реформування у лісовому господарстві носить не системний, а часто дискримінаційний характер, який призводить, з однієї сторони, до посилення фіскального тиску на підприємства, позбавляючи можливості розширеного відтворення лісоресурсного потенціалу, а з іншої, – запровадження додаткових законодавчих обмежень господарської діяльності і штучних бар’єрів у ліквідації природних стихійних явищ, проведення заходів поліпшення санітарного стану тощо.
За результатами роботи конференції було сформовано резолюцію, яку буде направлено до Верховної Ради України, Президенту України, Кабінету Міністрів України, міжнародним організаціям і установам, центральним органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування.
Кравець П.В.,
директор Національного представництва FSC в Україні
Лещенко О.Ю.,
керівник міжнародних програм 
ННІ лісового і садово-паркового господарства 
Джерело https://nubip.edu.ua/node/52164
30 жовтня 2018, 08:09

Читайте також:

«FORESTRY QUEST» зібрав у Дзвінківському ННВЦ 9 команд студентів-лісівників зі всієї України

Переддипломна виробнича практика магістрів ННІ Лісового і садово-паркового господарства НУБіП України


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS