ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - З’їзд лісівників України: галузь потребує якісно підготовлених фахівців

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

З’їзд лісівників України: галузь потребує якісно підготовлених фахівцівОстанні  новини

 У Києві відбувся IV з’їзд лісівників України, головною метою скликання якого було опрацювання спільних рішень щодо шляхів подолання штучно створеної кризи у лісовій галузі, подальшого розвитку та реформування українського лісового господарства на основі європейських стандартів та досвіду.
У з’їзді брали участь близько 500 делегатів від трудових колективів підприємств, організацій і установ лісового господарства, наукових та освітніх установ, профспілок та громадських організацій лісівничого спрямування.
 
У своєму виступі під час з’їзду ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Ніколаєнко акцентував увагу на основних проблемах, з якими наразі пов’язаний процес підготовки фахівців лісового господарства:
 
«Держзамовлення – 193 місця зі спеціальності «лісове господарство» з-поміж 700 необхідних по всій державі. Ці цифри багато про що говорять. Зокрема, правильним рішенням було стимулювання деревообробних підприємств у площині поглиблення переробки деревини. Разом із тим, державне замовлення на спеціальність «деревообробні та меблеві технології» у 2018 році в НУБіП становить 11 місць» – наголосив очільник одного з провідних ВНЗ в країні з підготовки лісогосподарських фахівців.

З’їздом прийняті документи, які направлені Президенту України, Голові Верховної Ради України та керівникам її профільних комітетів, Прем’єр-міністру України, керівництву Мінагрополітики.

Пропозиції Станіслава Ніколаєнка були враховані та висвітлені у звернені з’їзду. Зокрема: 
  1. Збільшити у два рази державне замовлення на підготовку у вищих навчальних закладах спеціалістів лісогосподарських та деревообробних спеціальностей.
  2. Разом з Національною академією наук України та Національною академією аграрних наук України створити спеціальну наукову комісію з вивчення процесу масового всихання лісів та розробки науково-практичних рекомендацій щодо боротьби з цим явищем і виділення на ці цілі відповідних коштів.
Відеозапис виступів під час IV з’їзду лісівників України можна переглянути за посиланням:
 
 
За матеріалами Юрія Марчука, 
в.о. завідувача кафедри ботаніки, дендрології та лісової селекції НУБіП України, 
Голови Товариства лісівників України
https://nubip.edu.ua/node/50874
03 жовтня 2018, 12:24

Читайте також:

3 жовтня 2018 року відбулося засідання Громадської ради при державному агенстві лісових ресурсів України

Живильне середовище – основний чинник успішного культивування ізольованих тканин деревних рослин в умовах in vitro


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах

FSC® (FSC-C105803)
Всі права захищені © 2013-2019
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS