ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - Круглий стіл «Можливості для розвитку ринку FSC-сертифікованої продукції»

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Круглий стіл «Можливості для розвитку ринку FSC-сертифікованої продукції»



Останні  новини

 26 вересня 2018 року на території лекторію виставки Лісдеревмаш 2018 відбувся круглий стіл, організований FSC Ukraine, участь у якому взяли і працівники ВП НУБіП України «Боярська ЛДС». В межах обговорення головний лісничий Олександр Шевчук та начальник наукової частини Олександр Мельник підкреслили важливість сертифікації за схемою Лісової опікунської ради лісогосподарських підприємств України та деревообробного бізнесу. 
Також працівники лісової дослідної станції презентували запатентований програмний продукт, створення якого дає змогу зберігати нормативні документи, які стосуються критеріїв та принципів Лісової опікунської ради у єдиній електронній базі.
 
 
 
 
 
 
Комп’ютерна програма «Програмне рішення для контролю за дотриманням і виконанням критеріїв та принципів Лісової опікунської ради» була розроблена колективом науковців Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Боярська лісова дослідна станція» (далі − ВП НУБіП України «Боярська ЛДС»). Авторські права на програмний продукт зареєстровані у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України (Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 81013, від 16.08.2018 р.).
Головною метою створення програмного продукту є упорядкування та оптимізація роботи працівників лісогосподарських підприємств з документами, а також забезпечення систематичного і системного контролю роботи. Це у свою чергу забезпечить успішне виконання критеріїв та принципів Лісової опікунської ради.
 
Опис програмного забезпечення. У програмі передбачено три рівні доступу до інформації. На рівні «адміністратора», який надається відповідальному за лісову сертифікацію по підприємству, дозволяється переглядати та змінювати всю наявну документальну інформацію, яка є у програмному продукті. Створення цього профілю перш за все має на меті проведення загального моніторингу за станом та актуальністю документів, які стосуються лісової сертифікації в цілому по підприємству. Рівень «відповідальної особи» передбачає можливість перегляду та введення інформації лише для тих критеріїв, за якими закріплений окремий працівник підприємства (головний бухгалтер, головний інженер, інженер з охорони праці та ін.). Відповідальних по підприємству за кожен із принципів та критеріїв Лісової опікунської ради можна призначити у режимі «адміністратора». Рівень «гість» передбачений для працівників аудиторської компанії, у якому є права перегляду та завантаження на ПК усіх наявних у системі документів, закріплених за кожним із принципів. Виконавши авторизацію перед користувачем з’являється вичерпна інформація про стан нормативних документів, які введені до програми. Для зручності роботи проведене розділення за кольорами на: зелений − у випадку актуального стану інформації; червоний − у випадку закінчення терміну дії документів та чорний − при відсутності необхідності ведення окремого критерію чи принципу. Для введення у програму інформації перш за все необхідно обрати потрібний критерій. Далі завантажити копію документа (дозволені формати: pdf, docx, xlsx, jpg, pptx та ін.), вказавши дату закінчення його актуальності. При необхідності користувач може написати примітку до  вибраного критерію у довільні формі. Документи, які раніше були завантажені можна переглядати, завантажувати на ПК та видаляти у разі необхідності.
 

Функціональні можливості розробленого програмного забезпечення дозволяють:
- зберігати нормативні документи, які стосуються дотримання критеріїв та принципів Лісової опікунської ради у єдиній електронній базі;
- проводити контроль за станом та наявністю відповідних документів;
- призначати відповідальних осіб по підприємству за окремими критеріями чи принципами;
- встановлювати терміни актуальності окремих документів;
- оперативно отримувати інформації про необхідність оновлення документів (у визначену відповідальною особою дату колір принципу змінюється з «зеленого» на «червоний», що інформує про необхідність перегляду актуальності завантаженого документу);
- швидко проводити пошук, перегляд та друк необхідних документів.
 
Для сертифікованих лісогосподарських підприємств дуже важливо організувати роботу так, щоб щорічно під час аудитів успішно підтверджувати свою діяльність як таку, яка відповідає міжнародним стандартам Лісової опікунської ради. Однак, разом із великою відповідальністю утримувачі сертифікату стикаються із значним об’ємом робіт, які створюють додаткове навантаження на працівників підприємства. Наявність автоматизованої системи збору та обробки інформації дозволить працівникам підприємства здійснювати своєчасний контроль за наявністю та актуальністю документів, які стосуються лісової сертифікації, що у свою чергу не допустить порушень міжнародних вимог Лісової опікунської ради.
 
27 вересня 2018, 10:37

Читайте також:

Пам’ятний знак на честь Небесної Сотні та її героя Віталія Васільцова відкрили у с. Жорнівка

У Боярській лісовій дослідній станції відбулося засідання науково-технічної ради


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS