ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - 90 РОКІВ ВП НУБІП УКРАЇНИ "БОЯРСЬКА ЛІСОВА ДОСЛІДНА СТАНЦІЯ"

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

90 РОКІВ ВП НУБІП УКРАЇНИ "БОЯРСЬКА ЛІСОВА ДОСЛІДНА СТАНЦІЯ"



Останні  новини

8 жовтня продовжила роботу міжнародна науково-практична конференція «Виклики ХХІ століття та їхнє вирішення у лісовому комплексі й довкіллі». Вона присвячена відразу двом ювілейним датам – 175-річчю ННІ лісового і садово-паркового господарства та 90-річчю Боярської лісової дослідної станції НУБіП України.
Відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування України „Боярська лісова дослідна станція” (на той час – Боярський лісгосп) був створений у 1925 році, одночасно з відкриттям лісоінженерного факультету при Київському сільськогосподарському інституті, як навчальна, наукова і виробнича база для підготовки висококваліфікованих спеціалістів для лісової галузі.
Секція «Актуальні проблеми лісового господарства» провела виїзне засідання з відвідуванням науково-дослідних об’єктів ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція». Спочатку учасники секції, яких було більше 40 осіб, відвідали центральну садибу та навчально-науково-лабораторний корпус, де ознайомилися з діяльністю підприємства, системою охорони лісів від пожеж, науковими лабораторіями.
Далі всіх чекала захоплююча екскурсія лісовими масивами Боярської ЛДС з відвідуванням науково-дослідних об’єктів.

Першою була зупинка у всихаючому сосновому насадженні Плесецького лісництва. В останні роки спостерігається масове всихання хвойних лісових деревних рослин у межах їхнього ареалу, зокрема в Європі, у т. ч. – і в Україні. Відпад дерев сосни звичайної носить динамічний характер та має тенденцію до зростання. Не оминула ця біда й лісові насадження підприємства.



Потім учасники виїзного засідання побували на дослідних полішахових лісових культурах в умовах свіжої судіброви. Дослідно-виробничі культури за проектом зав. кафедри лісовідновлення та лісорозведення, проф. В.М. Маурера, були закладені співробітниками Плесецького лісництва під керівництвом старшого лісничого В.В. Білеки у 2011 році. У культури введено сосну звичайну, дуб звичайний, дуб червоний, клен гостролистий, граб звичайний, липу дрібнолисту, ялину європейську, модрину європейську, горобину, черешню.



Наступною була зупинка на першому в Україні активному лісопожежному експерименті: вплив низової пожежі на деревостан та наземні лісові горючі матеріали в соснових лісах. Експеримент було проведено 6 квітня 2014 р. у період високої пожежної небезпеки у 38-річному сосновому насадженні штучного походження. Низова пожежа стимулює у насадженні природній процес відпаду ослаблених та пригнічених дерев із тонких та середніх ступенів товщини і за кінцевим результатом відповідає впливу рубок догляду за низовим способом.


 

 

Також учасники секції відвідали постійну пробну площу кафедри лісівництва, метою закладання якої є з застосування різних способів та інтенсивностей рубок догляду та їх вплив на формування соснових деревостанів.




Потім гості та учасники конференції виступили з науковими доповідями на актуальні проблеми лісового господарства та прийняли участь у жвавій дискусії. 

12 жовтня 2015, 12:50

Читайте також:

КОНТРОЛЬНИЙ АУДИТ

Презентація професійного обладнання компанії STIHL


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS