ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - Стажування співробітників ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» в ДУ «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України»

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Стажування співробітників ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» в ДУ «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України»



Останні  новини

  З 4 до 22 грудня 2017 року відбувся робочий візит завідувача науково-дослідної лабораторії біотехнології рослин Оксани Чорнобров до ДУ «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України» з метою підвищення кваліфікації у сфері біотехнології рослин, зокрема освоєння методик генетичної трансформації.

 

      Державну установу «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України» створено в результаті перейменування «Інституту харчової хімії і технології НАН України». Інститут очолює доктор біологічних наук, професор, академік НАН України Я.Б. Блюм.
Основні напрями досліджень: вивчення молекулярно-біологічних і клітинно-біологічних механізмів життєдіяльності рослинних клітин на основі розвитку структурної та функціональної геноміки і біоінформатики рослин, структурної біології та молекулярної генетики; розробка нових молекулярних біотехнологій та нанобіотехнологій рослин і прокаріотичних систем; розробка наукових засад ресурсозаощаджувальних технологій переробки сільськогосподарської сировини, одержання нових видів харчових продуктів та отримання біопалива з біомаси; розробка біотехнологій виробництва продуктів харчування, їх складових та біологічно активних компонентів, молекулярно-генетичних і біохімічних методів фітосанітарного, медико-біологічного контролю продовольчої сировини, харчових добавок, продуктів і кормів та наукових засад біобезпеки.
ДУ «ІХБГ НАН України» має чотири наукові відділи, в складі яких – п’ять лабораторій, а також загальноінститутські підрозділи:
1) Відділ клітинної біології та біотехнології;
2) Відділ рослинних харчових продуктів та біофортифікації;
3) Відділ промислової та харчової біотехнології, в тому числі: лабораторія екстракції рослинної сировини та біоконверсії;
4) Відділ біотехнології поновлюваної сировини та альтернативного палива
На особливу увагу в Інституті заслуговують дослідження, які проводять у відділі клітинної біології та біотехнології (завідувач – член-кореспондент НАН України, доктор біологічних наук, професор А.І. Ємець), яка містить сучасне обладнання, а співробітники здійснюють дослідження з пріоритетних нині напрямів. Під час стажування у відділі було ознайомлено з біотехнологічним обладнанням, сучасним станом генетичної інженерії, одержано цінні наукові консультації і сучасну літературу та ознайомлено з основними методами перенесення генів. На практиці нами опрацьовано метод перенесення генів за допомогою векторних систем на основі Agrobacterium tumefaciens. Для одержання генетично трансформованого рослинного організму необхідні такі складові: обладнання, матеріали, ефективні методики регенерації рослин in vitro, рослини-регенеранти або мікропагони, культура агробактерії на живильному середовищі, генетична конструкція (цільовий ген + плазміда + маркерний ген), проведення селекції рослин in vitro на селективному живильному середовищі, на заключному етапі підтвердженням успішного переносу цільового гена є результати полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). 
Висловлюємо щиру вдячність директору ДУ «ІХБГ НАН України» Блюму Ярославу Борисовичу та завідувачу відділу Ємець Аллі Іванівні за безкоштовне проходження стажування в стінах Інституту! Бажаємо науковому колективу зберігати та примножувати свій науковий й освітній потенціал! 
 
09 січня 2018, 16:28

Читайте також:

Співбесіда ректорату з керівництвом ВП НУБіП України «Боярська ЛДС»

29 грудня 2017 року відбулося чергове засідання науково-технічної ради ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція»


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS