ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - ПРОСТЕ РІШЕННЯ У СКЛАДНІЙ ПРОБЛЕМІ

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

ПРОСТЕ РІШЕННЯ У СКЛАДНІЙ ПРОБЛЕМІОстанні  новини

 Ведення лісового господарства на засадах сталого та не виснажливого використання лісових ресурсів потребує якісного та актуального інформаційного забезпечення. Сучасні кліматичні умови викликали катастрофічні наслідки у соснових деревостанах, що потребує детального вивчення та аналізу для запобігання подібних наслідків у майбутньому. Найбільш нагальною проблемою при моніторингу стану лісового фонду є наявність актуальних знімків території, які є досить коштовні, що не дозволяє здійснювати це з періодичністю 2-3 місяці.

Працівниками ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» тривалий час застосовується звичайний квадрокоптер «DJI Phantom 3 Professional» з технічними характеристиками камери, яка дозволяє здійснювати зйомку з максимальним розширенням 4000х3000, що забезпечує належну точність отриманої інформації.

 

Даний пристрій застосовується при виявленні лісових пожеж та дозволяє оперативно реагувати на процес гасіння та координувати дії пожежників, що дозволяє швидко прийняти правильне рішень у складних ситуаціях.


Трудомістким процесом залишається аналіз отриманої інформації через відсутність можливості швидкого суміщення отриманих фотографій із картографічними матеріалами лісовпорядкування, що фактично не дозволяло використати дану інформацію. Молодими та ініціативними працівниками нашого підприємства знайдено просте рішення, яке дозволяє без зайвих зусиль здійснити прив’язку отриманих фото до системи координат та сумістити з даними лісовпорядкування.  

Отримані фото на перший погляд потребують додаткової цифрової обробки, але дані можуть бути використані в якості оперативної інформації. Значною перевагою даного методу є можливість здійснювати зйомку необхідної території скільки завгодно та отримати результати роботи поточного дня. На даний час триває апробація даного методу, що дозволить розробити інтерактивну карту динаміки всихання соснових деревостанів ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» та знайти шляхи локалізації та ліквідації даного стихійного лиха, яке поширилось по всій території України. Також ведуться роботи по використанню знімків для моніторингу внутрішньої ситуації в певному кварталі та виділі до проведення лісогосподарського заходу та після, що дозволить надати об’єктивну оцінку якості виконаних робіт та стане основою для довготривалого планування господарських заходів на засадах сталого та не виснажливого лісокористування.   

15 листопада 2017, 15:05

Читайте також:

НАУКОВЦІ НУБІП УКРАЇНИ ПРОВЕЛИ ДЛЯ ЛІСІВНИКІВ ЧЕРКАЩИНИ НАВЧАЛЬНО-ТЕМАТИЧНИЙ СЕМІНАР

Відтворимо Ліси Разом


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах

FSC® (FSC-C105803)
Всі права захищені © 2013-2018
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS