ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - Стан і перспективи діяльності ВП «НУБіП України «Боярська ЛДС» відповідно до міжнародних вимог лісової опікунської ради

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Стан і перспективи діяльності ВП «НУБіП України «Боярська ЛДС» відповідно до міжнародних вимог лісової опікунської ради



Останні  новини


 Науково-практичний семінар був організований та проведений 24 жовтня ВП НУБіП України «Боярська ЛДС». Учасниками семінару стали представники місцевого самоврядування, недержавних громадських організацій, приватних підприємств, Київського обласного та по м. Києву обласного управління лісового і мисливського господарства, ВО «Укрдержліспроект», FSC Україна, Укрцентркадриліс, ННІ «Лісового і садово-паркового господарства», Українського лісового селекційного центру, ДСЛП «Київлісозахист» та представники преси.

Семінар розпочався з екскурсії по території ВП НУБіП України «Боярська ЛДС», під час якої учасники ознайомились з науковою частиною підприємства, лабораторією мікроклонального розмноження рослин, деревообробним цехом та лісовою пожежною станцією з новітньою системою відеоспостереження.






 
Далі відбувся виїзд на демонстраційні ділянки лісу Плесецького лісництва. Учасники семінару мали змогу ознайомитись з комплексом лісогосподарських робіт, які щорічно виконуються підприємством.









Учасники семінару мали змогу ознайомитись з Дзвінківським навчально-науково-виробничим центром, на території якого студенти Національного університету біоресурсів і природокористування України щорічно проходять навчальні практики.

Після невеликої перерви директор підприємства Карпук А. І. навів результати виробничо-фінансової діяльності ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» за 2017 р.






Інженер з науково-технічної інформації Алексіюк І.Л. ознайомив присутніх з програмними рішеннями, які використовуються для управління лісовим фондом ВП НУБіП України «Боярська ЛДС». Серед них впроваджені у виробництво програми - «CONTROL FSC» та «Лісовпорядник». На стадії розробки та вдосконалення програма для населення, основною метою якої є  відображення на Google Maps заповідних об’єктів та рекреаційних пунктів на території Боярської ЛДС.



Головний лісничий Шевчук О. В. розповів учасникам семінару про особливості ідентифікації лісів особливо цінних для збереження у ВП НУБіП України «Боярська ЛДС». Він зазначив, що роль особливо цінних для збереження лісів (ОЦЗЛ) на сучасному етапі розвитку суспільства продовжує невпинно зростати. Вони є важливими осередками збереження природного біорізноманіття, носіями національної духовності, гарантом лісопромислової безпеки, а, отже, найціннішою складовою лісового фонду.

Також головним лісничим було наведено ділянки ВП НУБіП України «Боярська ЛДС», які відіграють важливе культурне, історичне та релігійне значення для місцевого населення. Він наголосив, що співпраця з місцевим населенням при виділенні зазначених ділянок є пріорітетною для ВП НУБіП України «Боярська ЛДС».









Надзвичайно важливим та актуальним було питання всихання соснових лісів регіону та лісових пожеж. Начальник відділу лісового господарства Р. М. Сова повідомив, що у насадженнях Боярської ЛДС постійно проводиться комісійний оперативний моніторинг санітарного та лісопатологічного стану лісових насаджень, що спричинено дією комплексу негативних природних чинників, які призводять до суттєвого всихання сосни звичайної на значних площах в Боярському та Плесецькому лісництвах ВП НУБіП України «Боярська ЛДС».

Для своєчасного виявлення та гасіння лісових пожеж функціонує наземна служба у складі 4-х лісових пожежних станцій (ЛПС-1) із повною укомплектованістю автомобільним транспортом для гасіння лісових пожеж. Станом на 2017 рік змонтовано та успішно працюють 4 пожежні щогли з електронно-оптичним обладнанням з відслідковування лісових пожеж.

Кім того, придбані та успішно використовуються 2 квадрокоптери DJI Phantom Professional під час гасіння лісових пожеж та повітряного патрулювання лісових масивів на предмет оперативного виявлення осередків хвороб та шкідників лісу.



У обговоренні взяли участь директор ДСЛП «Київлісозахист» Солоха С. М. та заступник директора ННІ «Лісового і садово-паркового господарства» Свинчук В. А., які вказали на актуальність та важливість питань, які були зазначені на семінарі.






 

27 жовтня 2017, 17:54

Читайте також:

Як у студентів факультету землевпорядкування НУБіП України проходить геодезична практика у Дзвінківському ННВЦ

На базі ВП НУБіП України "Боярська ЛДС" проходить засідання робочої групи з розробки національних стандартів лісової сертифікації


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS