ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» - Лісівники-науковці ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» на V Міжнародній конференції «Збереження лісових генетичних ресурсів»

Той хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює - для століть!
(М. Рильський)

Лісівники-науковці ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» на V Міжнародній конференції «Збереження лісових генетичних ресурсів»



Останні  новини

На початку жовтня у Гомелі, на базі ДНЗ «Інститут лісу НАН Білорусії», пройшла V міжнародна конференція-нарада «Збереження лісових генетичних ресурсів», приурочена до Року науки в Білорусії, присвячена пам'яті видатних вчених Поджарової З.С. (Білорусія), Глотова Н.В. і Ірошнікова А.І. (Росія), які зробили неоціненний внесок у становлення і розвиток лісової селекції, генетики та популяційної біології.
Це п'ята з циклу міжнародних наукових зустрічей, які раніше проводили в форматі міжнародних нарад щодо збереженню лісових генетичних ресурсів. Цього року було заявлено більше сотні доповідей від учасників, які представляли 97 організації з 18 країн (Азербайджан, Білорусія, Болгарія, Бразилія, Німеччина, Індія, Іран, Казахстан, Латвія, Литва, Молдова, Польща, Росія, Румунія, США, Туреччина, Україна, Швейцарія). 

Організатори – Національна академія наук Білорусії, Відділення біологічних наук НАН Білорусії, Науково-практичний центр НАН Білорусії з біоресурсів, Інститут лісу НАН Білорусії, Міністерство лісового господарства Республіки Білорусія та International Union of Forest Research Organizations (IUFRO) – запросили обговорити інноваційні способи збереження, відтворення і раціонального використання лісових генетичних ресурсів, узагальнити міжнародний досвід з їхнього вивчення і збереження. Завідувачем лабораторії Оксаною Чорнобров була представлена доповідь на тему: «Биотехнологические аспекты размножения ценных растений методами культуры изолированных тканей in vitro».


На особливу увагу заслуговую дослідження, які наші білоруські колеги проводять в лабораторії генетики та біотехнології. Вона містить надсучасне обладнання, а співробітники проходять стажування у передових лабораторіях Польщі, Німеччини, Австрії, Литви. Основні напрями досліджень направлені на збереження цінних генотипів деревних рослин з використанням біотехнологічних методів, вирощування мікроклонально розмноженого садивного матеріалу деревних рослин, створення колекції культур in vitro лісових видів, молекулярно-генетичний аналіз, популяційно-генетичну оцінку, паспортизацію клонів, генно-географічне картування, моніторинг стану генетичного різноманіття, оцінку генетичного потенціалу селекційних об’єктів.
При лабораторії функціонує генетичний банк насіння лісових деревних видів Білорусії та фітопатологічний центр. Банк забезпечує вилучення насіння із шишок, їх обезкрилювання і очистку, додаткову очистку, висушування і пакування, зберігання у холодильній й морозильній камері, рентгенографію та оцінку лабораторної схожості.

Ще однією адресою конференції був дослідно-виробничий об’єкт Коренівська експериментальна лісова база, яка містить республіканський генетичний банк сосни звичайної (створений у 1983−1987 рр.), колекційні культури цінних форм берези карельської тощо.

 
 
12 жовтня 2017, 13:29

Читайте також:

У міністерстві екології та природних ресурсів відбулося відкрите обговорення проектів нормативно-правових актів, розроблених на виконання ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» від 23.05.17 № 2059-VIII

Запрошення на семінар "Стан і преспективи діяльності ВП НУБіП України "Боярська ЛДС" відповідно до міжнародних вимог Лісової опікунської ради"


 

Наша адреса:

08150 Київська обл., Києво-Святошинський район,

м. Боярка, вул. Лісодослідна,12

тел/факс: (04598) 35-149
тел/факс: (04598) 35-461

Ми в соціальних мережах


Всі права захищені © 2013-2021
При копіюванні матеріалу посилання на наш ресурс обов`язковий!
Powered by: OUR-CMS